Sport

Me rezultatet befasuese përfundojnë të gjitha ndeshjet në Ligën e Parë

Autori: Gazeta inFokus 18:18 | 15 May 2019

Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 29-të në Ligën e Parë të Kosovës, shkruan Gazeta inFokus.

Dukagjini i Klinës ka humbur nga 2 Korriku me rezultat 2-1 dhe ka humbur pozitën  dytë që dërgon direkt në Superligë, pasi Besa e Pejës ka triumfuar ndaj Arbërisë me rezultat të thellë 7-2 dhe ka rrëmbyer vendin e dytë.

Edhe Vëllaznimi ka pësuar disfate nga Istogu me rezultat 2-1, ndërsa lideri Vushtrria e ka mposhtur Ramiz Sadikun me rezultat 3-0.

Më poshtë keni të komplet rezultatet e arritura:

Besa – Arbëria 7-2

Vushtrria – Ramiz Sadiku 3-0

Trepça – Kika 1-0

Istogu – Vëllaznimi 2-1

Drenasi – Fushë Kosova 1-0

Vitia – Vllaznia e Pozheranit 0-1

2 Korriku – Duakgjini 2-1

Bashkimi Koretinit – Onix Banja 2-1./Gazeta inFokus/

Të tjera