Sport

Me rezultat të papritur mbyllet pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Jordanisë

Autori: Gazeta inFokus 18:47 | 10 November 2021

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore që po luhet ndërmjet kombëtares së Kosovës dhe Jordanisë, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, pas 45 minutave të parë kombëtarja e Jordanisë është duke fituar me rezultat minimal 1-0.

Golin për mysafirët e realizoi Baha Faisal në minutën e 18’, i cili shënoi një gol fantastik nga largësia.

Kosova në këtë përballje po drejtohet nga trajneri i përkohshëm, Primoz Gliha./Gazeta inFokus/

Të tjera