Sport

Me rezultat befasues përfundon ndeshja mes Kosovës U19 dhe Uellsit U19

Autori: Gazeta inFokus 16:59 | 12 October 2021

Kombëtarja e Kosovës U19 e ka pësuar edhe disfatën e tretë radhazi në kualifikimet për Kampionatin Evropian U19, shkruan Gazeta inFokus.

‘Dardanët’ e rijnë kësaj radhe janë mposhtur nga kombëtarja e Ullesit me rezultat të thellë 3-0.

Pas kësaj humbje Kosova edhe zyrtarisht është eliminuar nga Kampionati Evropian U19.

‘Dardanët’ e kanë mbyllur grupin e 10-të të fundit pa pikë./Gazeta inFokus/

 

Të tjera