Sport

Më në fund zhbllokohet rezultati në takimin ndërmjet Finlandës dhe Belgjikës

Autori: Gazeta inFokus 22:38 | 21 June 2021

Finlanda dhe Belgjika po luajnë momentalisht duelin e fundit në Grupin B, në kuadër të Kampionatit Evropian ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Gazprom Arena’, kombëtarja e Belgjikës ka kaluar në avantazh në minutën e 74.

Belgët kanë kaluar në epërsi falë një autogoli të shënuar nga Lukas Hradecky./Gazeta inFokus/

Të tjera