Lajme

Më në fund kryeministri Kurti kthehet nga Greqia

Autori: Gazeta inFokus 11:08 | 14 July 2022

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është rikthyer nga Athina e Greqisë që ishte duke qëndruar që nga 5 korriku.

Kurti erdhi në seancën e Kuvendit të Kosovës që është duke u mbajtur teksa kryeparlamentari, Glauk Konjufca, i uroi mirëseardhje.

Kjo ishte hera e pestë që Kurti merr pjesë në dy konferencat “The Economist” dhe atë të Simpoziumit Symi.

Gjatë ditës së djeshme, nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, i bëri thirrje kryeministrit Kurtit që të rikthehet në Kosovë dhe të merret me shqetësimet dhe problemet e qytetarëve, të cilët sot, sipas saj, janë në luftë për ekzistencë.

Etiketa:

Të tjera