Lajme

Më në fund kalon ligji për rimëkëmbjen Ekonomike

Autori: Gazeta inFokus 10:59 | 12 October 2020

Pas shtatë tentimeve sot deputet e Kuvendit të Kosovës e kaluan Ligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike.
Ky ligje në lexim të parë ka marrë 64 vota,  shkruan Gazeta Infokus.

Qëllimi i Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike është plotësimi dhe ndryshimi i disa ligjeve me qëllim të rimëkëmbjes ekonomike në Kosovë pas efekteve negative të shkaktuara nga pandemia Covid-19.

Ky ligj parasheh plotësim/ndryshimin e disa ligjeve si: Ligji për themelimin e Fondit Kosovar për Garanci Kreditore Ligji për Fondet pensionale të Kosovës Ligji për Tatimin e të Ardhurave Pensionale Ligji për Agjencinë Kosovar të Privatizimit./Gazeta Infokus/

Të tjera