Lajme

McCain: Situata në Maqedoni ka dalë nga kontrolli, kërkohet angazhim i madh i SHBA-së

Autori: Gazeta inFokus 10:23 | 27 April 2017

Është e nevojshme angazhim i madh, takime, në një situatë të mundshme dinamike dhe ekspolozive në Maqedoni. Nuk është në interes të askujt të dështojë Maqedonia, tha senatori republikan nga Arizova dhe ish-kryetar kandidat John McCain në bisedë për redaksinë serbe të Zërit të Amerikës, duke komentuar gjendjen në rajon, përcjell Telegrafi Maqedoni.

‘Jam i shqetësuar për Maqedoninë. Nuk parashikoj luftë ose konflikt, por them se tensioni është i madh dhe situata ka dalë nga kontrolli dhe kërkon angazhim të madh nga ana e SHBA-së, por edhe nga BE-ja’, ka komentuar ndër të tjera McCain.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Shijoni eksperiencën e re të blerjes në Meridian Express x EXFIS!

Të tjera