Sport

Mbyllet takimi, Prishtina mposht Arbërinë me rezultat të thellë

Autori: Gazeta inFokus 14:52 | 19 February 2021

Ka përfunduar takimi hapës me Arbërisë dhe Prishtinës, në kuadër të xhiros së 20-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus.

Dueli që u zhvillua në stadiumin e qytetit në Ferizaj, fitorja i takoj Prishtinës.

Kryeqytetasit triumfuan me rezultat të thellë 4-0, falë golave të Leonit Abazit (x2), Leotrim Kryeziu dhe Besnik Krasniqi.

Pas kësaj fitore Prishtina mban vendin e tretë  me 38 pikë, kurse Arbëria me 22 sosh mban vendin e gjashtë./Gazeta inFokus/

Të tjera