Sport

Mbyllet pjesa e parë e takimit, Milan – Roma

Autori: Gazeta inFokus 21:34 | 26 October 2020

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Milanit dhe Romës, që po zhvillohet në kuadër të javës së pestë në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Pas 45 minutave të parë rezultati është i barabartë 1-1.

Milano kaloi i pari në epërsi në minutën e dytë me golin e shënuar nga sulmuesi në top formë, Zlatan Ibrahimovic, ndërsa Roma e barazoi rezultatin 1-1 në minutën e 14’ falë golit të realizuar nga Edin Dzeko./Gazeta inFokus/

Të tjera