Sport

Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes mes Chelseas dhe Real Madridit

Autori: Gazeta inFokus 21:50 | 05 May 2021

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes kthyese mes Chelseas dhe Real Madridit që po zhvillohet në kuadër të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Pas 45 minutave të parë, Chelsea është duke fituar me rezultat minimal 1-0.

Golin për londinezët e realizuar sulmuesi gjerman, Timo Werner.

Me rezultatin aktual, Chelsea do të kualifikohet në finale të garës më prestigjioze për klube në Evropë./Gazeta inFokus/

Të tjera