Lajme

Mbyllet afati për koalicione parazgjedhore

Autori: Gazeta inFokus 00:10 | 17 May 2017

Ka skaduar afati për njoftim në KQZ për koalicione parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit.

Nuk dihet për zhvillimet në minutat e fundit, por sot gjatë ditës dy partitë më të mëdha PDK-ja dhe LDK-ja ishin shumë aktive. Në minutat e fundit raportohet se PDK përpos koalicioneve të tjera ka arritur koalicion edhe me AAK-në e Nismën, por një gjë e tillë akoma nuk është zyrtarizuar.

PDK arriti koalicion me shtatë parti më të vogla gjatë ditës, ndërsa LDK nënshkroi marrëveshje me AKR-në, Alternativën dhe Lëvizjen për Drejtësi.

Vetëvendosje do të garojë e vetme.

Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera