Sport

Mbyllen pjesët e para në Grupin D, me rezultatet aktuale këto kombëtare kalojnë në fazën tjetër

Autori: Gazeta inFokus 21:45 | 22 June 2021

Kanë përfunduar pjesët e para në dy takimet e fundit të Grupit D, që po zhvillohen në kuadër të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Pas 45 minutave të parë, Anglia është duke e mposhtur Çekinë me rezultat minimal 0-1, kurse edhe Kroacia dhe Skocia po luajnë baras 1-1.

Me rezultatet aktuale, Anglia me 7 pikë dhe Çekia me 4 sosh do të kualifikohen në fazën e eliminimit direkt, kurse Kroacia dhe Skocia me nga 2 pikë do të përshëndeten nga ky Kampionat Evropian./Gazeta inFokus/

Të tjera