Sport

Mbyllen pjesët e para në Grupin B, me rezultatet aktuale këto kombëtare kalojnë në fazën tjetër

Autori: Gazeta inFokus 21:46 | 21 June 2021

Kanë përfunduar pjesët e para në dy takimet e fundit të Grupit B, që po zhvillohen në kuadër të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Pas 45 minutave të parë, Danimarka është duke e mposhtur Rusinë me rezultat minimal 0-1, kurse Finlanda dhe Belgjika po luajnë baras 0-0.

Me rezultatet aktuale, Belgjika me 7 pikë dhe Finlanda me 4 sosh do të kualifikohen në fazën e eliminimit direkt, kurse Danimarka si e treta me 3 pikë duhet të pres bilancet e kombëtareve tjera për të kaluar tutje.

Ndërkaq, Rusia do të përshëndetet nga ky evropian, pasi mbetet e fundit me 3 pikë./Gazeta inFokus/

Të tjera