Lajme

Mbushën Italinë me drogë, ja ku e fshihnin shqiptarët kokainën

Autori: Gazeta inFokus 12:18 | 16 May 2017

Tre persona në pranga nga policia e Brescia në Itali, pas hetimeve që zbuluan trafikun e droges dhe sekuestruan 50 gr kokaine dhe gjysmë kilogram heroinë te pastër.

Në pranga ranë një 31-vjeçar shqiptar me iniciale G.K., një italo-shqiptar, 23 vjeç, me iniciale N.L. dhe një indian.

Ndaj dy shqiptarëve shtë dhënë nga gjykata masa e arrestit me burg.

 Furnizuesit shqiptarë mesohet se kishin një klientelë të zgjedhur. Droga është gjetur e fshehur nëntokë, në shkurre dhe pyje.

Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera