Lajme

Mbledhja e Qeverisë nis me një minutë heshtje

Autori: Gazeta inFokus 10:42 | 24 November 2021

Mbledhja e Qeverisë së Kosovës ka nisur me një minutë heshtje në nderim të viktimave që humbën jetën në aksidentin në Bullgari.

Kryeministri, Albin Kurti, shprehu ngushëllime për Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë shqiptarët.

“Kosova bashkëndjen me Maqedoninë e Veriut dhe gjithë shqiptarët. Shprehu ngushëllime për këtë fatkeqësi”, tha ai.

Në mbledhje, ekzekutivi miratoi vendimin për ndryshimin e agjendës legjislative të qeverisë për vitin 2021.

Ndërkohë, mbledhja është duke vazhduar me 33 pika në rend të ditës.

Të tjera