Lajme

Mbi 781 qytetarë vaksinohen me dozën e dytë antiCOVID-19

Autori: Gazeta inFokus 07:59 | 30 December 2021

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.669.230 doza të vaksinës. Ndërsa, 781 mijë e 351 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë antiCOVID-19.

Tashmë është duke u dhënë edhe doza e tretë dhe përforcuese antiCOVID-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), njoftoi së fundmi për 33 raste të reja me COVID.

Aktualisht në vend janë 371 raste aktive me COVID-19.

Vetëm në Prishtinë janë 71 raste aktive me koronavirus.

Të tjera