Lajme

Mbi 65 milionë doza të vaksinës anti COVID-19 janë administruar në SHBA

Autori: Gazeta inFokus 22:58 | 23 February 2021

Më tepër se 65 milionë doza të vaksinës anti koronavirusit janë administruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,

Kjo e dhënë është nxjerr këtë të martë nga Qendra për Parandalim dhe Kontroll të Sëmundjeve në SHBA.

Sipas CDC janë saktësisht 65 milionë e 32 mijë e 83 doza të administruara, apo 70 përqind nga 82 milionë e 114 mijë e 370 të dërguara.

Vetëm prej dje raportohet se janë administruar rreth 850 mijë doza, apo me një mesatare ditore për shtatë ditë prej 1.4 milion copë, transmeton KlanKosova.tv.

Të tjera