Lajme

Mbi 600 gjoba të shqiptuara për mosrespektimin e masave anti-Covid

Autori: Gazeta inFokus 09:36 | 29 September 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shqiptuar qindra tiketa për personat që nuk kanë respektuar masat anti-Covid, shkruan Gazeta Infokus.

Më saktësisht 657 tiketa janë shqiptuar personave që nuk kanë respektuar ligjin që parasheh parandalimin dhe luftimin e Covid-19.

Ndërsa, 1 074 tiketa janë shqiptuar për personat që nuk kanë respektuar ligjin në trafik.

32 aksidente kanë ndodhur me të lënduar, si dhe 31 aksidente kanë ndodhur me dëme materiale.

Në 24 orët e fundit janë arrestuar 13 persona, 10 të tjerë janë dërguar në mbajtje dhe 3 persona janë në vuajtje të dënimit./Gazeta Infokus/

Të tjera