Lajme

Mbi 60 aksident trafiku brenda një dite në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 10:05 | 25 July 2022

Policia e Kosovë ka njoftuar se brenda një dite kanë ndodhur gjithsej 68 aksidente trafiku, shkruan Gazeta Infokus.

Prej tyre një aksident ka ndodhur me fatalitet, ndërsa 21 aksidente të tjera kanë ndodhur me të lënduar si dhe 46 aksidente të tjera me dëme materiale.

Po ashtu në të njëjtën ditë policia ka gjobitur 1 mijë e 460 qytetarë për mosrespektimin e ligjit në trafik, ka arrestuar 17 persona si dhe 13 të tjerë janë dërguar në mbajtje./Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera