Lajme

Mbi 5 mijë raste aktive me COVID

Autori: Gazeta inFokus 07:27 | 18 July 2022

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar dje se janë 5359 raste aktive me COVID-19 në Kosovë.

Gjatë ditës se djeshme u shënuan 852 raste pozitive dhe një rast i vdekjes.

Në anën tjetër, u administruan 73 doza vaksine anti-COVID.

Të tjera