Lajme

Mbi 31 mijë raste aktive me COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 08:56 | 29 January 2022

Aktualisht në Kosovë janë 31 mijë 21 raste aktive me koronavirus.

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKShPK), Prishtina ka më së shumti raste. Aktualisht në kryeqytet janë 9 mijë e 408 raste aktive me COVID-19, Peja me 2 mijë e 522 raste, Gjilani me 2 mijë 68 raste, Prizreni me 2 mijë e 30 raste.

IKShPK në raportin e fundit njoftoi për 4 raste të vdekjes dhe 3 mijë e 617 raste të reja me COVID-19.

Të tjera