Lajme

Mbi 3 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 20:53 | 28 September 2021

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga Covid tetë persona si dhe kanë rezultuar pozitivë 68 të tjerë, raporton Gazeta Blic.

Sot janë shëruar 323 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 153.672.

Në total numri i rasteve aktive është 3 mijë e 342.

Njoftimi i plotë i MSH-së:

Të tjera