Lajme

Mbi 2 mijë raste aktive me koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 07:33 | 01 October 2021

Aktualisht në vend janë 2 mijë e 928 raste aktive me COVID-19.

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) më së shumti raste aktive janë në Komunën e Prishtinës.

Në raportin e fundit, IKShPK njoftoi për 4 raste të vdekjes dhe 45 raste të reja me koronavirus.

Pas rritjes së numrit të rasteve të vdekjes por edhe të rasteve pozitive në javën e fundit të gushtit bënë që institucionet shtetërore e shëndetësore të vendosin masa antiCOVID-19.

Të tjera