Lajme

Mbi 2 mijë kërkesa për konvertimin e patentë-shoferëve në veri

Autori: Gazeta inFokus 16:59 | 11 July 2024

Mbi 2 mijë kërkesa për konvertimin e patentë-shoferëve janë bërë deri më në veri të vendit.

Kështu për Klankosova.tv ka bërë të ditur zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani, i cili bëri të ditur se numri i përgjithshëm është 2 mijë e 499.

Ai bëri të ditur gjithashtu se në Leposaviq deri më tani janë 670 kërkesa, në Mitrovicën e Veriut 678, në Zubin Potok 355 dhe në Zveçan 428 kërkesa.

-Advertisement-

 

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Coffee Show B2B në Zagreb nga Devolli Corporation

Të tjera