Lajme

Mbi 100 aksidente trafiku brenda një dite në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 10:12 | 28 July 2022

Për 24 orët e fundit në Kosovë, kanë ndodhur 107 aksidente trafiku, shkruan Gazeta Infokus.

Prej tyre një është me fatalitet, 33 të tjera kanë ndodhur me të lënduar si dhe 73 aksidente kanë ndodhur me dëme materiale.

Në po të njëjtën ditë, Policia e Kosovës ka dënuar 1 mijë e 866 qytetarë për mosrespektimin e ligjit në trafik.

Po ashtu në këtë periudhe kohore janë arrestuar 18 persona si dhe 11 të tjerë janë dërguar në mbajtje./Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera