Lajme

Mbi 100 afganë largohen nga Kosova drejt ShBA’së

Autori: Gazeta inFokus 09:52 | 05 November 2021

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka njoftuar se mbi 100 shtetas afganë që kanë qënë duke qëndruar përkohësisht në Kosovë, sot janë nisur drejt ShBA’së.

Përmes një postimi në faqen zyrtare në Twitter, Ambasada ka falënderuar Kosovën për bujarinë dhe mikpritjen.

Edhe zëvendësndihmës sekretarja, Molly Montgomery, ka falënderuar Kosovën për pritjen që u ka bërë afganëve.

Të tjera