Lajme

Mbi 1 mijë e 300 gjoba trafiku në 24 orët e fundit

Autori: Gazeta inFokus 10:24 | 09 January 2022

1 mijë e 368 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Janë shqiptuat edhe 550 gjoba për mosrespektim të ligjit anti-COVID.

Gjatë kësaj periudhe ka ndodhur një aksident me fatalitet, 23 aksidente me të lënduar si dhe 30 me dëme materiale.

Ndryshe, në 24 orëshin e fundit janë arresuar 19 persona si dhe 12 janë dërguar në mbajtje.

Të tjera