Lajme

“Mbase sot lajmi i mirë”, paralajmërimi i Edi Ramës pas takimit sot me presidentin bullgar

Autori: Gazeta inFokus 12:31 | 30 June 2022

Në ditën e dytë të samitit të NATO-s në Madrid, Kryeministri Edi Rama bisedoi për disa minuta me presidentin bullgar Rumen Radev.

Në pamjet e takimit të shpërndara nga vetë Kryeministri shqiptar në rrjetet sociale mund të shihet se palët kanë pasur një bisedë konstruktive, sa kohë që edhe vetë në postim Rama shkruan: “Mbase sot lajmi i mirë…”.

Kujtojmë që hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut u pengua për shkak të vetos bullgare.

Por biseda nuk është ndalur vetëm mes Ramës dhe Radev. Në pamje mund të shihet po ashtu se krah Ministrit të Jashtëm të RMV, Bujar Osmani, Kryeministri Rama bisedon me presidentin francez Emmanuel Macron dhe presidentin bullgar Radev.

Të tjera