Sport

Mbappe tregon simpati për Man Utd në Instagram pas fitores në Europa Ligë [Foto]

Autori: Gazeta inFokus 15:51 | 12 May 2017

Njejtë sikur shumë nga top klubet evropiane edhe Manchester United thuhet se janë të gatshëm të nënshkruajnë këtë verë me yllin e Monacos, Kylian Mbappe.

Pas një lajmi që thuhej se Mbappe preferon t’i bashkohet Real Madridit, pasiqë nuk i pëlqente stili i lojës së Manchester United, të gjithë e konsideronin si një marrëveshje të vdekur afrimin e talentit në Angli.

Por, pas fitores të Manchester United ndaj Celta Vigos në gjysmëfinale të Europa Ligë, Mbappe kishte pëlqyer një postim të talentit tjetër Marcus Rashford dhe mediat kanë filluar të flasin përë këtë sinjal.

Mbappe mund të jetë i lumtur në Ligue 1, por një gjë është e sigurt, ai do të dëshironte të bënte një lëvizje këtë verë në një ligë më të madhe dhe të vazhdonte karrierën e tij.

Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera