Sport

Mauricio Pochettino zbulon çfarë foli me Lionel Messin pas ndeshjes

Autori: Gazeta inFokus 14:30 | 19 February 2021

Trajneri i Paris Saint Germanit, Mauricio Pochettino, ka zbuluar se çfarë ka folur pas ndeshjes me Lionel Messin, shkruan Gazeta inFokus.

Menjëherë pas ndeshjes se të martës mes Barcelonës dhe Parisi Saint Germanit, në kuadër të fazës së 1/8-tës së finales në Ligën e Kampionëve, tekniku argjentinas, Pochettino u afrua menjëherë u afrua për të folur me Messin.

Kjo ngjalli reagime të shumta pas dihet që argjentinasi pritet të largohet nga ‘Camp Nou’ në fund të këtij edicioni, kurse Parisi shihet si destinacion i mundshëm.

“Me Messin vetëm kemi thënë përshëndetje dhe lamtumirë, nuk kemi folur për të ardhmen e tij”, ka thënë Pochettino.

Ndeshja e radhës mes Barcelonës dhe PSG-së pritet të luhet me 10 mars./Gazeta inFokus/

Të tjera