Fokus

Materialet për shtyp i kushtojnë mijëra euro QKUK-së (DOKUMENT)

Autori: Gazeta inFokus 21:48 | 04 July 2019

Spitale në Kosovë jo rrallë herë ndodhë që të mbesin pa mjetet elementare hegjinike.

Mirëpo kësaj radhe QKUK ka shpenzuar mijëra euro për tu furnizuar me materiale për shtyp, shkruan Gazeta inFokus.

Mbi 58 mijë euro ka marre kompania  “N.T Agimi De “ nga Qendra Klinike Universitare  për të furnizuar më këtë lloj materiali.

Kjo është bërë ditur përmes një njoftimi në faqen e Prokurorimit Publik.

Kontrata ndermjet QKUK-së dhe kompanisë nga Decani është bërë më 3 korrik të këtij viti./Gazeta inFokus/

Të tjera