Lajme

Mashtrohet vushtrriasi, një person ia mori paratë kinse për t’ia rregulluar vizën

Autori: Gazeta inFokus 09:26 | 09 May 2022

Një person është mashtruar në Vushtrri nga një i dyshuar i cili ia ka marrë paratë kinse për t’ia rregulluar dokumentacionin për vizë, por i njëjti nuk është lajmëruar më.

Nuk raportohet për të arrestuar, policia thotë se po e heton rastin.

Njoftimi i plotë i policisë:

“Viktima mashkull kosovar ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar, duke e mashtruar për ti rregulluar një dokumentacion për vizë pune, i ka  kërkuar-marr një shumë parash prej dhe nuk i është lajmëruar më. Rasti është duke u hetuar nga njësitet relevante”, thuhet në raportin e policisë.

Të tjera