Lajme

Mashtrimi me hurma në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 10:21 | 26 April 2021

Kosovarët janë duke u mashtruar me llojin e hurmave që po blejnë shkruan Gazeta Infokus.

Në muajin e shenjtë të Ramazanit kur hurmat janë shumë të përdorura, shitësit duket se po manipulojnë me  qytetarët.

Pasi hurmat Sukeri në Kosovë nuk janë të njëjta dhe cilësore si në Arabi. Së paku kështu thonë qytetarët në rrjetet sociale  të cilët qartësojnë se si duket ky lloj i hurmës në Arabi dhe në Kosovë.

Për këtë janë ngjalluar edhe reagime të shumëta dhe janë shpërndarë fotografi me Hurma Sukeri në Arabi dhe në Kosovë duke paralajmëruar qytetarët që të mos mashtrohen./Gazeta Infokus/

Të tjera