Lajme

Masat e reja: Në këto raste mund të mos mbani të vendosur maskën

Autori: Gazeta inFokus 14:15 | 06 April 2021

Qeveria e Kosovës, të hënën mori masa të reja antiCOVID, të cilat përfshijnë edhe vendosjen e maskës.

E në këtë vendim të qeverisë theksohet se maska duhet të vendoset edhe në hundë, shkruan Gazeta inFokus.

Megjithatë me këtë vendim ka disa përjashtime me të cilat mund edhe të mos vendoset maska, shkruan Gazeta inFokus.

Në oborrin e QKUK-së zbarkojnë edhe njësitë italiane pas kërcënimeve për sulm

“Bartja e maskës duke mbuluar hundën dhe gojën është obligative, në të gjitha rastet përveç:

TË GJITHA MASAT E REJA QË MORI QEVERIA KURTI: 👉https://bit.ly/3uosnKU

Posted by Infokus on Tuesday, April 6, 2021

11.1.Gjatë ngasjes së automjetit vetëm apo me anëtarët e ngushtë të familjes;

11.2 Gjatë vrapit dhe çiklimit;

11.3  Gjatë ecjeve jashtë zonave të banuara dhe jo në grupe me më shumë se 4 persona të të njëjtës familje”, thuhet në njoftim.

Këto masa hyjnë në fuqi nga dita e mërkurë me 7 prill./Gazeta inFokus/

Qeveria publikon vendimin e plotë me masat që do të hyjnë në fuqi nga nesër

Të tjera