Lajme

Marshi për Drejtësi, numër i madh i qytetarëve mblidhen në sheshin “Zahir Pajaziti”

Autori: Gazeta inFokus 13:49 | 02 April 2023

Një numër i madh i qytetarëve kanë nisur të mblidhen në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, për të marshuar për Drejtësi, nismë kjo e marrë nga platforma “Liria ka Emër”.

Më poshtë janë disa fotografi ku shihen qytetarët e mbledhur në shesh.

Që nga mëngjesi, shumë autobusë janë nisur nga qytete tjera për të ardhur në kryeqytet për të marrë pjesë në këtë marsh.

Kujtojmë që Marshi i Drejtësisë po mbahet një ditë para nisjes së gjykimit kundër katër komandantëve të lartë të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK): Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.

Universiteti #1 në SHBA për inovacion vjen në Kosovë?

Të tjera