Sport

Marku thumbon me fjalë një tjetër boksier, vjen kundërpërgjigjja e tij

Autori: Gazeta inFokus 00:05 | 21 February 2021

Florian Marku arriti ta mund Rylan Charlton në raundin e tetë për të mbetur i pamposhtur në boks.

Në deklaratën pas meçit, Florian Marku tha se Conor Benn, një boksier tjetër nuk do ta pranonte një duel me të për shkak se nuk do ta rrezikonte rekordin e tij.

“Pas luftës i thashë: Benn kurrë nuk rrezikon. Benn nuk do të rrezikojë kurrë rekordin e tij me mua. Ai kurrë nuk do të luftojë me mua. Ai zgjedh kundërshtarët me tetë humbje. Një kundërshtar me tetë humbje nuk e ka problem të humbasë edhe një herë. Unë jam i pamposhtur kështu që Conor Benn nuk do të ndeshet kurrë me mua” – tha Marku.

Pas kësaj deklarate ka ardhur kundërpërgjigjja Benn.

“Unë nuk e fajësoj atë. Ai është 28 vjeç dhe duhet të vazhdojë përpara. Por ai u dërrmua nga një super-peshë e lehtë, goditi me një goditje të majtë dhe u rrëzua. Unë munda boksierë të rinj të pamposhtur në fillim të karrierës sime. Kam qenë atje, e bëra, e pashë. Në atë fazë të karrierës sime po ftoja njerëz si unë” tha Conor Benn. /Gazeta Express/

 

Të tjera