Kuzhina

Makaron i përzier

Autori: Gazeta inFokus 15:45 | 16 May 2017

Përbërësit

gjysme makarona
1 tas garniturë
1 tas mish i zier i pules
speca te kuq
speca te verdhe
1 luge majdonoz te fresket
Biber i zi
kripë
jogurt
sos

Hapat

1
Makaronat i ziejme, ia shtojme garnituren dhe pulen e zier.

2
Specat i preme dhe i fergojme ne tigan pak me vaj vegjetal. Pastaj ia shtojme specat dhe perberesit e tjere.

3
Makaronat i vendosim ne pijaten per sherbim duke ia derdhur sosin dhe ia vendosur disa copa te majdanozit.

4
Ju befte mire!

 

Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera