Lajme

Magjistralja vështirë e kalueshme (Video)

Autori: Gazeta inFokus 09:56 | 01 May 2017

Rruga magjistrale Prishtinë-Podujevë, e cila së fundi është shkatërruar për tu rindërtuar, aktualisht ndodhet vështirë e kalueshme.

Qytetarët ankohen se punimet në këtë aks rrugor po shkojnë shumë ngadalë e nganjëherë po bëhet edhe tollovi në trafik.

Rruga është tejet e ngarkuar pasi që lidh Kosovën dhe Serbinë dhe të njëjtën e shfrytëzojnë edhe mërgimtarët për të kaluar nëpër Merdare, raporton Indeksonline.

Shoferët i bëjnë thirrje operatorit ekonomik që ka marrë përsipër përfundimin e kësaj rrugë që të punoj intensivisht në ndërtimin e saj sepse në këtë gjëndje e kanë vështirë për të kaluar./Indeksonline/

Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera