Lajme

LVV-ja nervozon LDK-në

Autori: Gazeta inFokus 19:07 | 02 April 2021

Pas zhvillime të fundit për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje ka reaguar edhe nënkryetarja e LDK-së Shqipe Mjekiqi.

Mjekiqi thotë se ndryshimi i Ligjit për Zgjedhje, ad-hoc dhe në mos-koordinim me partitë opozitare, është i kundërt me frymën bashkëpunuese që Lidhja Demokratike e Kosovës ka treguar ditëve të fundit.

“Ndryshimi i Ligjit për Zgjedhje, ad-hoc dhe në mos-koordinim me partitë opozitare, është i kundërt me frymën bashkëpunese që Lidhja Demokratike e Kosovës, nën lidershipin e ri, ka treguar ditëve të fundit për t’i hapë rrugë kompletimit të institucioneve të Republikës së Kosovës. Ligji për Zgjedhjet ka nevojë për ndryshime, por në koordinim dhe bashkëpunim me akterët tjerë politikë dhe eskpertë të fushës” shkruan Mjekiqi.

 

Të tjera