Lajme

Lutfi Haziri tregon a do t’i bashkohet Vjosa Osmanit

Autori: Gazeta inFokus 21:00 | 14 September 2020

Haziri ka komentuar paralajmërimin e Osmanit për nismë të re politike, duke thënë se nuk pret që kryetarja e Kuvendit të ndërrojë ideologjinë dhe se ajo është “pjekur politikisht”.

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk sheh mundësi të bashkëpunimit me Vjosa Osmanin jashtë LDK’së.

“Bashkëpunimin pa LDK’në nuk e shoh si reale. Të them të drejtën nuk e shoh veten pa LDK’në. Është e vështirë. Nuk pres që Osmani të largohet përfundimisht nga LDK. Ajo ka arritur ideologjinë e saj dhe tanimë është pjekur politikisht. Kur arrin këtë lloj pjekurie nuk është e lehtë të ndërrosh ideologjinë”, tha ai për Kanal 10.

“Do të ishte më mirë që Vjosa Osmani të qëndronte në familjen e saj politike”, shtoi ai.

Të tjera