Lajme

Lutfi Haziri me lutje për qytetarët, tregon përqindjen e pjesëmarrjes në zgjedhje

Autori: Gazeta inFokus 16:43 | 14 November 2021

Kandidati për kryetar të Gjilanit nga LDK-ja, Lutfi Haziri u është drejtuar qytetarëve edhe pak orë para mbylljes së vendvotimeve.

Haziri i ka lutur ata që të shfrytëzojmë të drejtën e tyre për të zgjedhur për Gjilanin.

“Votimi dhe vota juaj me pjesëmarrje drejtpërdrejte ndikon në Gjilanin. Ju lutem dilni në zgjedhje shfrytëzojeni votën tuaj për Gjilanin”, ka thënë ai.

Ndërsa kandidati për Gjilanin ka thënë se deri më tash ka 5% më shumë pjesëmarrje se në zgjedhjet e raundit të parë .

“Deri më tani kanë 31.7% apo 5% më shumë se në raundin e parë”, ka thënë Haziri.

Kujtojmë se në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, i pari në këtë komunë doli kandidati i LVV-së, Alban Hyseni me 44,71% të votave ndërsa i dyti, Lutfi Haziri me 43,51%./Gazeta Infokus/

 

 

Të tjera