Lajme

Lushtaku thotë se dyshon nëse Kurti jeton në “univers paralel” ose ka “dozë të lartë humori”

Autori: Gazeta inFokus 23:06 | 18 September 2023

Mergim Lushtaku, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka thënë se dyshon nëse “Albin Kurti jeton në univers paralel”, apo “ka dozë të lartë humori”.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të hënën se nuk dëshiron zgjedhje të jashtëzakonshme sepse në atë rast “zhduket opozita”.

Pas kësaj deklarate shumë deputetë opozitarë kanë reaguar, përfshirë edhe Lushtaku.

”Për këtë kryeministër jam në dilemë se i njëjti a jeton në një univers paralel/ka shkalluar apo ka dozë të lartë humori?! Sinqerisht, shteti asnjëherë nuk ka qenë në duar më të pasigurta”, ka shkruar Lushtaku në Facebook.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera