Lajme

Lunacek: Retorika nacionaliste e BE-së nuk i zgjidh problemet, nuk krijon punë e saj nuk ndërton institucionet

Autori: Gazeta inFokus 14:10 | 25 April 2017

Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek deklaroi se BE-ja këshillon që sa më mirë duhet të shfrytëzohet energjia pozitive, e pranishme në Ballkanin Perëndimor, pasi në disa vende të këtij rajoni janë vërejtur ndryshime drejt sjelljes autoritare, e cila rrezikon përparimin e demokracisë.

Ajo në tekstin e publikuar në portalin europeanwesternbalkans.com, ka thënë se retorika nacionaliste “nuk i zgjidh problemet, nuk krijon punë, nuk forcon ekonominë, nuk ndërton institucionet dhe funksionalitetin e shtetit”, por hap rrugën për konflikte

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera