Lajme

“Luftë” mes shqiptarëve dhe serbëve në rrjetet sociale pas lirimit të Haradinajt (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 17:10 | 27 April 2017

Lirimi i Ramush Haradinajt nga gjykata e Colmarit dhe transmetimi i këtij lajmi në mediat serbe ka shkaktuar një “luftë” të vërtetë mes shqiptarëve dhe serbëve në rrjetet sociale.

Shumë prej serbve kanë akuzuar Francën për tradhti dhe mbështetje të vrasësve ndërkohë që mjaft shqiptar që flasin serbo-kroatisht u kanë rikujtuar atyre masakrat serbe në Kosovë për shekuj me radhë, shkruan Albeu.com.

“Ti hedhim shqiptarët në Adriatik”., – shkruan një serb duke marrë një serë sharjesh nga ana e shqiptarëve në faqen e Facebook-ut të gazetës Kurir.

-Advertisement-

Ndërkohë Igori përsërit frazën e tifozëve të çmendur të ndeshjes Serbi – Shqipëri në vitin 2014, të cilën serbët e kanë përdorur për vite me radhë ndaj nesh: Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur!

Nga ana tjetër Halili thekson se Haradinaj nuk është dënuar nga asnjë gjykatë dhe s’mund të thirret vrasës, ndryshe nga Millosheviçi dhe kasapët e tjerë serb që masakruan popullin shqiptar dhe atë boshnjak gjatë luftrave të viteve ’90.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
MYZHDE për krejt!

Të tjera