Lajme

Lot dhe frikë/ Vijojnë vuajtjet e qytetarëve në Ukrainë, prej më shumë se dy muajsh (pamje)

Autori: Gazeta inFokus 07:14 | 03 May 2022

Prej më shumë se dy muajsh Ukraina është përballur me sulmet ruse, të cilat kanë shkaktuar dëme të pallogaritshme.

Bombardimet e shumta kanë sjellë viktima dhe të plagosur, ndërsa deri më tani nuk ka shifra përfundimtare.

Në pamjet e publikuara shihet se si vijon akoma largimi i civilëve të cilët janë të frikësuar dhe të lodhur.

Shumë prej tyre kanë humbur të afërmit dhe njerëzit e zemrës, ndërsa varret masive kanë mbuluar shumë zona.

Dikur ishin qytete të zhvilluara por sot janë kthyer në rrënoja, por e vetmja dëshirë që ata kanë është mbarimi i luftës.

Etiketa:

Të tjera