Sport

Lojtarët e klubit kosovar e ndajnë një pjesë të pagave për të dëmtuarit nga tërmeti në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 20:29 | 27 November 2019

Një tërmet shkatërrues e ka goditur të martën Shqipërinë, derisa epiqendra e tij ishte Durrësi.

Deri më tani raportohet për 27 të vdekur dhe qindra të tjerë të lënduar.

Klubi i futsallit, Mabetex Prishtina ka vendosur që t’u dalë në ndihmë të prekurve nga tërmeti.

Klubi kryeqytetesa ka vendosur që një pjesë të rrogave të tyre të muajit nëntor t’i dorëzojnë në ndihmë të prekurve nga tërmeti.

Ky është njoftimi i plotë në “Facebook”:

Stafi teknik dhe lojtarët e klubit të kryeqytetit #MabetexPrishtina, kanë vendosur që një pjesë të rrogave të tyre të muajit nëntor ti dorozojnë për ndihmë për të dëmtuarit në shqipëri.

Mjetet i dorzuam tek tifo-grupi Plisat, të cilët po bëjnë një punë të jashtëzakonshme për këtë ngjarje.

Të tjera