Lajme

Llapjanit i hyjnë hajnat me forcë në shtëpi, vjedhin para, stoli ari dhe një çantë

Autori: Gazeta inFokus 10:07 | 18 July 2022

Një person nga Podujeva ka raportuar në polici se përderisa nuk ka qenë në shtëpi, hajnat i kishin hyrë në shtëpi me forcë ku kanë vjedhur, para të gatshme, stoli ari dhe një çantë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në rrugën “Ukshin Hoti” në Podujevë.

“Ankuesi mashkull  kosovar ka raportuar se përderisa nuk ka qenë në shtëpi i/të dyshuar deri më tani të pa njohur, me forcë kanë hyrë në shtëpinë e tij, ku kanë demoluar orenditë shtëpiake. Sipas ankuesit nga shtëpia i janë vjedhur  para të gatshme, stoli ari dhe një çantë”, thuhet në raportin e policisë.

Njësitë relevante policore kanë dalur në vendin e ngjarjes. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet./Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera