Lajme

Lladrovci uron besimtarët për Fitër Bajram, në veçanti familjet e dëshmorëve, invalidët dhe veteranët e UÇK-së

Autori: Gazeta inFokus 14:18 | 02 May 2022

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ua ka uruar besimtarëve myslimanë festën e Fitër Bajramit, si dhe “atyre që agjëruan dhe shprehën përkushtimin gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit me vepra të mira, solidaritet, lutje e sakrifica, uroj t’i kenë të pranueshme te i madhi Zot”.

“Urimi im i veçantë në këtë festë është për familjet e dëshmorëve, invalidët dhe veteranët e UÇK-së, kontribuuesit e lirisë tonë dhe familjarët që gjenden në diasporë” ka shkruar Lladrovci.

Urimi i plotë:

Të tjera