Sport

Liverpooli po shfaqet i frikshëm: Arnold asiston dy herë, Van Dijk shënon dy herë me kokë (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 16:28 | 30 November 2019

Liverpooli dhe Brightoni po luajnë momentalisht në kuadër të javës së katërmbëdhjetë në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Skuadra e Jurgen Klopp ka kaluar në epërsi në minutën e 19’ me golin e shënuar nga mbrojtësi Van Dijk.

Holandezi shënoi me kokë pas një harkimi fantastik nga Arnold.

The Reds e dyfishuan rezultatin në minutën e 25’ me protagonistët e njëjta, Arlond asistues e Van Dijk realizues./Gazeta inFokus/

Të tjera