Sport

Liverpooli i pa fat, ndalet nga Newcastle

Autori: Gazeta inFokus 15:33 | 24 April 2021

Liverpooli dhe Newcastle janë ndarë baras në kuadër të xhiros së 33-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Dueli që u zhvillua në stadiumin ‘Anfield’ u mbyll me rezultat 1-1.

‘The Reds’ arritën të kalonin në epërsi që nga minuta e trëtë, falë golit të shënuar nga Salah.

Kurse mysafirët barazuan rezultatin në minutën 93-të të kohës shtesë, me anë të Willock.

Pas këtij barazimi Liverpooli gjendet në pozitën e gjashtë në tabelë me 54 pikë, kurse Newcastle në vendin e 15-të me 36 sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera